AKP’li Savcı Sayan’dan silahlı imgelere açıklama: Güvenlik önlemleri artırıldı

AKP’li Ağrı Belediye Lideri Sayan, kent sokaklarındaki silahlı yürüyüşü için açıklama yaptı. Sayan, “Asfalt yapan gruplarımız ve belediye lider yardımcıma bir küme saldırdı. Benim bulunduğum alanda güvenlik çemberi oluşturuldu, güvenlik önlemleri artırıldı” dedi.

AKP’li Ağrı Belediye Lideri Savcı Sayan, kent sokaklarında büyük reaksiyon çeken kalaşnikoflu yürüyüşüne ait imgelere saatler sonra açıklama yaptı. Sayan, olayın belediye gruplarının asfaltlama çalışmaları sırasında yaşandığını, kendisinin de orada bulunduğunu anlattığı açıklamada, güvenlik için çembere alındığını belirtti. Sayan, uzun namlulu silahlarla yaptığı yürüyüşe ise hiç değinmediği açıklamasında şunları söyledi:

* “Murat Mahallesi’nde belediyemizin asfalt çalışması yaptığı ve benim de orada bulunduğum bir yerde belediye lider yardımcıma ve işçimize bir küme tarafından akın teşebbüsü olmuş ve orada bulunan güvenlik güçleri arkadaşlarımız olaya müdahale ederek olayları yatıştırmış, saldırgan kümesi gözaltına almıştır. Daha sonra benim bulunduğum alanın etrafında, güvenliğimden sorumlu bireyler tarafından bir güvenlik çemberi oluşturulmuş olup, güvenlik önlemleri artırılmıştır.”

“OLAYIN AĞRISPOR VE KILIÇDAROĞLU İLE İLGİSİ YOK”

Görüntülerin toplumsal medyada yayılmasını ve medyada yer almasını da eleştiren Sayan, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

* “Söz konusu arka niyetli kişilerce  ve kelamda medya kuruluşları tarafından yapılan haberler büsbütün palavra haber olup asılsızdır. Olayın Ağrıspor ya da bahsedildiği üzere Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ağrı’ya gelişi ile ilgisi bulunmamaktadır. Bunun büsbütün algı yaratmak ve partimizi ve belediyemizin hizmetlerini yıpratma hedefli, kasıtlı bir merkezden yönetilen ve yapılan haberlerdir.”

“TERÖR ÖRGÜTLERİ VE YANDAŞLARINDAN TEHDİT ALIYORUM”

Ağrı Belediye Başkanlığı’na seçildiği günden itibaren tehditler aldığını argüman eden AKP’li Sayan açıklamasını şöyle sürdürdü:

* “Göreve geldiğim günden bugüne kadar tekraren gerek terör örgütlerinden gerekse onların yandaşlarından ve sempatizanlarından aldığım onlarca tehdide karşın, bu kente hizmet etmeye, partimizin kucaklayıcı hizmet anlayışını her köşeye taşımaya, ulaştırmaya uğraş ettim, edeceğim.

* Otobüs girmeyen mahallelere otobüs gönderdim, yaktılar yeniden gönderdim, ‘Giremezsin, hiç bir siyasetçi gitmedi’ dedikleri mahallelere, köylere gittim. Tekrar  gideceğim. Hizmetimizi, ne tehditler ne de hiç bir güç engelleyemez.

* Ak Partimize yüzde 56 oy vererek beni hizmetkâr seçen  Ağrı halkının yanında olmaya ve onlara hizmet etmeye devam edeceğiz. Hiç bir tehdit  Sayın Genel Liderimiz yolundan etmediği üzere parti neferlerini de yolundan etmeyecektir. Biz gönül yolunun yolcusuyuz, durmak yok yola devam!”

Related Posts

BM Güvenlik Konseyi, Rusya’nın ilhakları için oturum açtı

ABD’nin Birleşmiş Milletler büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield toplantının başında yaptığı konuşmada, “Güvenlik Konseyi tam olarak bunu yapmak …

Erdoğan enflasyonda düşüş için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) 21. Olağan Genel Kurulu’nda, “Enflasyon ile mücadelemiz …

Trabzonspor’da Abdülkadir’e yeni mukavele

Süper Lig’de bu dönem da şampiyonluk hedefleyen Trabzonspor’da iç transfer için çalışmalar devam ediyor. Bordo-mavili idare, Abdülkadir Ömür ile …

1 Haftalık tatil ne zaman? 2023 ilk ara tatil tarihi ne zaman? 2023 ara tatil tarihi!

Veliler ve öğrenciler tarafından yeni eğitim döneminin başlamasının ardından 1 haftalık ara tatil araştırmaları başladı. Tatil ve daha birçok …

Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi Hakk’â yürüdü

Müslüman Alimler Birliği’nin Kurucusu ve Eski Lideri Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi, 96 yaşında Hakk’a yürüdü.  YUSUF EL-KARADAVİ KİMDİR …

KPSS sabah oturumu sona erdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz’da düzenlenen oturumlarının iptal edilmesinin akabinde ertelenen Kamu İşçi Seçme İmtihanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.