Bitcoin Bollinger Bantları Sinyal Verdi! BTC İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin fiyatı, haftanın SEC davaları ardından kayıplarını geri alıp aide ettiği bir sarmala girdi. Genel olarak, olumsuz haberlere rağmen yükselen fiyatlar, mevcut seviyelerin dip noktası olduğuna işaret eder. Teknik açıdan, Bollinger Bantları da şu anda yeşil sinyaller veriyor.

Bollinger Bantları, Bitcoin yüksek volatiliteyi müjdeliyor

Glassnode’un kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann’ın son analizlerinde yazdığı gibi, Bitcoin’in Bollinger bantları mevcut durumu büyük ölçüde yansıtıyor. Günlük grafikte, BTC fiyatı alt bant ile 20 günlük hareketli ortalama arasındaki birikim bölgesinde kalıyor.

Analistler, “Bu sinyaller, mevcut seviyelerin hala iyi bir giriş noktası olduğunu gösteriyor” diyor. Aynı zamanda, aşağıdaki grafiğe atıfta bulunarak, yatırımcıların ani hareketlere yol açabilecek daha yüksek volatilite habercisi olabilecek genişleyen bantların farkında olmaları gerektiği konusunda uyarıyorlar.

Bitcoin’in açık pozisyonlarına bakan Allemann ve Happel, kötü habere gösterilen güçlü tepkiye rağmen şimdilik net bir yön olmadığını belirtiyor:

FOMC’ye yaklaşana ve piyasa beklenen çıktı için pozisyon almaya başlayana kadar fiyatın açık pozisyonla birlikte konsolide olmaya devam edeceğine inanıyoruz.

Bu tarihlere dikkat

Önümüzdeki hafta 13-14 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Fed toplantısı, kripto para piyasası üzerinde kritik olacak. Fed faiz oranlarını artırmaya başladığından beri, her toplantıda net bir fikir birliği vardı. Karar bu sefer farklılık gösterebilir.

CME FedWatch aracına göre vadeli işlemler, oranların yükseltilme olasılığının %30, artırılmama olasılığının ise %70 olduğunu gösteriyor. Netlik eksikliğinin faiz karar öncesinde BTC fiyatında daha fazla volatiliteye yol açması muhtemel.

Bu arada, 13 Haziran aynı zamanda SEC’in kritik Binance ve Ripple davalarına şahit olacak. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Binance’in bu tarihte mahkeme çağrısına yanıt vermesi gerekiyor. Öte yandan, Ripple yatırımcıları, kamu oyuna sunulacak Hinmann belgelerini bekliyor.

Teknik analizler Bitcoin için hangi seviyelere işaret ediyor?

Teknik açıdan Bitcoin, kısa süre önce 200 haftalık MA‘yı 25.306 dolarda yeniden test etti. Ancak burada arz likiditesi biraz zayıftı. Ek olarak, fiyat tekrar düşerse, likidite ve duyarlılığın daha güçlü göründüğü 50 aylık MA’nın 25.898 dolar yeniden test edilmesi çok ilginç olacak.

BTC’nin 50 aylık MA’da zaten bir çift dip oluşturduğunu belirtmekte fayda var. Şimdi üçlü bir dip yükselişi olacak. Öte yandan, 200 aylık MA’nın kaybı, daha fazla düşüş öneriyor.

Özetle, Bitcoin boğalarını önümüzdeki haftalarda çok önemli birkaç gün bekliyor. Yukarıda belirtilen fiyat seviyelerinin savunulması son derece önemli. Savunulursa, boğalar daha yüksek seviyeler için tekrar devreye girecek. Ancak boğaların daha düşük zaman dilimlerinde durumu tersine çevirmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir