Çok eleştirilmişti… Kılıçdaroğlu’ndan Ergin yanıtı

Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP listesinden seçime giren ittifak partilerinin adayları hakkındaki eleştirilere yanıt verdi.

Dün Çanakkale ziyareti programları kapsamında konakladığı otelde gazetecilerle sohbet eden Kılıçdaroğlu, eski Adalet Bakanı DEVA Partili Sadullah Ergin’in adaylığı için “Onlar bizim içişlerimize karışamazlar, biz onların iç işlerine karışamayız” dedi.

Halk TV’den Dilan Alp’ın haberine göre liste eleştirileri için Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

“5 parti bir parti logosu altında seçime giriyor. O CHP’li değil, nasıl bizim listede yer alır, diye bir şey var. Eski alışkanlıklardan kurtulamayan bir atmosfer var. Zaman içinde taşlar yerine oturacak diye düşünüyorum.

Sadullah Bey başka bir partinin adayı. Saadetli var, DEVA’lı var Gelecek Partili var, Demokrat Partili var, İYİ Partili var… Oyların heba olmaması ve bunların lehe çalışması için böyle bir akılcı politika izlendi.

Biz onların içişlerine karışamayız. O zaman çok büyük sıkıntı çıkar. Onlar bizim içişlerimize karışamazlar, biz onların iç işlerine karışamayız. Onlar ayrı partiler, biz ayrı partiyiz. Onlar kendi adaylarını seçerler, biz kendi adaylarımızı seçeriz. Dolayısıyla birbirimizin alanına girip oraya yönelik üstü örtülü veya açık eleştiri yaparsak doğru olmaz. Biz olduğu gibi kabul ederiz.”

“YAPMASI GEREKEN VAAT VERMEK DEĞİL HÜKÜMETTEN ÇEKİLMEKTİR”

Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partisinin seçim beyannamesini açıklarken CHP’ninkilere benzer vaatler sunması hakkında da konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın yapması gereken vaat vermek değil, izzet ikbal ile bab-ı hükümetten çekilmektir, doğrusu budur. Çünkü hem Türkiye’yi yordu hem kendisi yoruldu. Türkiye’yi o kadar yordu ki Türkiye’yi bir sorunlar yumağı haline getirdi. İşin içinden çıkamıyor. Pek çok soruna doğrudan doğruya kaynaklık yapıyor. Benim söylediklerimi tekrar eder noktaya geldi. Çünkü o nasıl yönetileceğini bilmiyor ama ben nasıl yönetileceğini biliyorum, hem de çok iyi biliyorum… Vaatlerimin Erdoğan tarafından tekrarlanması güzel bir şey. Çünkü en azından benim ne kadar doğru ve sağlıklı hesap yaptığımı o da anlamış vaziyette” dedi.

Patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir