FETÖ’cü ilan edilmişti: Alizade fanları yapmış

INJI son dönemde yaptığı çıkışla başta TikTok olmak üzere sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girdi. Alizade ise özellikle rap şarkılarıyla bir süredir gündemde.

Her ikisinin de alışageldiğimizin dışında tarzlarının olması ve fazlasıyla popüler olmaları sebebiyle sosyal medyada karşılaştırılmaya başladılar.

Azeri asıllı Rus şarkıcı Alizade 2019’da çıkardığı “Anormal” ve “Kalbin Bana Kaldı” şarkılarıyla ses ön plana çıktı. Berkcan Güven’le birlikte gerçekleştirdiği konser sonrası viral oldu ve birlikte çıkardıkları 24/7 single ile de en çok dinlenen isimlerden biri haline geldi.

2022 yılında TikTok’ta popüler olan Fanta Song ile ilk önemli çıkışını yapan INJI, Gaslight ve özellikle Bellydancing ile son zamanların en çok dinlenen şarkıcılarından biri olmayı başardı.

Tarz olarak bambaşka yerde olmalarına rağmen en çok dinlenen ve paylaşılan şarkılara sahip olmaları onların sosyal medyada karşılaştırılmasına sebep oldu.

Twitter’dan yapılan bir paylaşımda Spotify’da INJI’nin dinleyicisinin fazla olması hayranlarının “Öndeyiz” tweeti atmasını sağladı. Alizade fanları ise tekrar birinci olmasını sağlamak için sosyal medya üzerinden kampanya başlattı.

Birçok Alizade fanı Spotify’da birinci sıraya geri gelmesi için çağrıda bulundu. Fanlar arasında atışmadan sonra INJI’nin FETÖ’cü olduğu iddia edildi.

Sosyal medya şimdi de İnji’yi FETÖ’cü yaptıMagazin

INJI’YE FETÖ İDDDİASI

Bir kullanıcının Spotify dinleme sayılarını paylaşmasıyla Alizade fanlarının başlattığı sosyal medya tartışmasında FETÖ iddiası ortaya atıldı. Alizade dinleyicileri INJI’nin dinlenme oranlarını düşürebilmek için Pensilvanya’da okumasıyla bağdaştırarak FETÖ’cü olduğunu iddia etti.

Bu iddiaları da İnci Gürün’ün lise zamanı Türkiye’den gidişinin tam 2016 yıllarına denk geliyor olmasına, üniversiteyi Pensilvanya’daki Wharton School’da okumuş olmasına ve Youtube görselinde 1 Dolar olmasına bağlandı.

Halbuki genç şarkıcının babasının halen Türkiye’de iş yapan uluslararası tanınırlığı olan bir iş adamı olduğu ortaya çıktı.

INJI’NİN ESTETİSTİK HALİ ORTAYA ÇIKTI

Kısa sürede popülerleşen INJI’nin, lise yıllarında katıldığı “Son Ses” yarışmasındaki görüntüleri ortaya çıktı.

Yarışmada bambaşka biri olan ve kimse söylemese tanıyamayacağımız INJI’nin estetiksiz olduğu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir