Gazze halkının direnişi ve imanı dünyaya örnek oluyor!

  • Haber7 – ÖZEL

İşgalci İsrail ordusu 7 Ekim tarihinden bu güne kadar Gazze’de 35 binden fazla konutu kullanılamaz hale getirirken on binlerce masum sivilin ölümüne sebep oldu.

Kundakta yaşayan bebekleri dahi düşman olarak gören ve acımasızca öldüren işgalci güçler adeta tüm dünyanın gözü önünde soykırım gerçekleştiriyor.

MÜSLÜMAN OLMA ORANI GİTTİKÇE ARTIYOR

Bu orantısız güç karşısında direnmeye çalışan Gazze halkının yaşayış tarzı, korkusuzca düşmana karşı direnişi ve imanı tüm dünyaya örnek oluyor.

Gazze’ye giden insani yardımların hiçbirine müsaade etmeyen İsrail, kendi ordusu için ise tüm dünyadan yardım talep ediyor. Tüm bu olumsuz şartlar altında 60 gündür direnen Gazze halkının imanı, yaşayışı ve direnişi tüm dünyada örnek olarak gösteriliyor.

Gazze’de yaşayan sivillerin, işgalci güçlere karşı direnişinden dolayı dünyanın farklı yerlerinden birçok insan Müslüman olma yolunda adımlar atarken, Siyonist işgalci güçler ise yalnızlaşmaya başladı.

Askeri güç anlamında mukayese edilemeyecek derecede farklı iki gücün mücadelesinde, Gazze halkının bu tutumu ve direnişi, işgalci güçlerin yenilmezlik algısını da yerle bir etti.

“TARİHE ŞANLI BİR DİRENİŞ DESTANI OLARAK YAZILACAK”

Gazze halkının Siyonist işgalci güçlere karşı direnişinin ne kadar destansı olduğunu Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözlerle ifade etmişti:

 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir