Husilerden son dakika ABD duyurusu! Kızıldeniz’de füzeler peş peşe fırlatıldı

Son dakika ABD haberleri: Husilerin Sözcüsü Muhammed Abdusselam, Kızıldeniz’de ABD savaş gemisi tarafından fırlatılan bir füzenin Gabon bandıralı bir geminin yakınlarında patladığını açıklayarak ABD’ye çarpıcı bir uyarı yaptı.

ABD SAVAŞ GEMİLERİ KIZILDENİZ’İ KUŞATTI

Husilerin Sözcüsü Muhammed Abdusselam, X sosyal medya platformundaki hesabından yaptığı açıklamada, “Husilerin deniz kuvvetlerine ait keşif uçaklarının Kızıldeniz’de keşif uçuşu yaptığı sırada, ABD’ye ait savaş gemisinin çeşitli silahlarla etrafı histerik bir şekilde hedef aldığını” ileri sürdü.

ABD, RUS LİMANINDAN ÇIKAN GEMİYE FÜZE FIRLATTI

Açıklamada, “Yaşadıkları endişe ve tedirginlik halini yansıtan bir şekilde silahlarını ateşleyen ABD savaş gemisinden fırlatılan füzelerden birinin Rus limanından gelen ve Kızıldeniz’in güneyine ilerleyen Gabon bandıralı bir geminin yakınında patladığı” belirtildi.

HUSİLERDEN ABD’YE KIZILDENİZ UYARISI

Abdusselam, “ABD ve müttefiklerinin İsrail gemilerine güvenlik hizmeti sağlama bahanesiyle Kızıldeniz’i askerileştirmesinin uluslararası seyir güzergahı tehdit ettiğini” öne sürerek, bu durumun devam etmesi halinde Kızıldeniz’de fitilin ateşleneceği uyarısında bulundu.

ABD, 2 GEMİYE FÜZE FIRLATILDIĞINI DUYURMUŞTU

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), sosyal medya platformu X hesabından bugün yapılan açıklamada, Yemen’de Husilerin kontrolündeki bölgeden Kızıldeniz’in güneyinde bulunan uluslararası seyir güzergahına iki gemisavar balistik füze fırlatıldığı belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir