İHH Afet İdaresi Sorumlusu Emre Yerli, kalbine yenik düştü

Hem yurtiçinde hem yurtdışında farklı coğrafyalara yardım götüren İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Afet İdaresi Sorumlusu Emre Yerli’den acı haber geldi.

27 Mayıs günü sabah saatlerinde, TİKA tarafından İHH Afet Akademisi iş birliği ile düzenlenen programa kapsamında, arama kurtarma eğitimi vermek gayesiyle Lübnan’a giden Emre Yerli, uçakta geçirdiği rahatsızlığın akabinde havalimanına iner inmez hastaneye kaldırıldı.

Yerli’nin, kalp krizi geçirdiği belirlendi. Evli ve 3 çocuk babası olan Yerli, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Emre Yerli’nin cenazesi, Lübnan’da yapılan süreçlerin akabinde Türkiye’ye getirilecek.

Bakan Soylu’dan başsağlığı bildirisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Emre Yerli’nin vefatına ait toplumsal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı.

Yerli, paylaşımında şu sözleri kullandı:

“Birçok afette omuz omuza çaba ettiğimiz bir kardeşimizdi Emre… Başımız sağ olsun… Lübnan’da geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden, İHH Afet İdaresinden sorumlu YK üyesi Emre Yerli Beyefendi’ye Allah’tan rahmet, ailesi ve İHH ailesine başsağlığı diliyorum.”

Emre Yerli kimdir?

Teknisyen ve satın alma uzmanı olarak meslek hayatına başlayan Emre Yerli, İHH İnsani Yardım Vakfı’nda uzun yıllar istekli olarak faaliyetlerde bulundu. 2016 yılında ise İHH’da profesyonel olarak çalışmaya başladı.

Evvel, Acil Yardım ve Arama Kurtarma Ünitesi Koordinatörü olarak çalışan Yerli, daha sonra İHH Afet İdare Birimi’nin kurulmasına öncülük etti ve bu üniteden sorumlu İdare Konseyi Üyeliği’nde bulundu.

Yerli, son vakitlerde yaşanan tüm afetlerde faal rol oynadı. Elazığ ve İzmir Sarsıntısı, Akdeniz ve Ege’deki Orman Yangınları, Kastamonu, Giresun ve Sinop Sel Felaketleri, Kuzey Irak’ta arama kurtarma gruplarının kurulması, eğitilmesi ve Haiti Zelzelesi üzere kriz ve afet bölgelerindeki vakfın çalışmalarına öncülük etti.

TİKA tarafından Bosna Hersek’te düzenlenen Arama Kurtarma Eğitimleri’ni İHH Afet Akademisi ismine yönetti. Son olarak tekrar birebir hedef uğruna Lübnan’a giden Emre Yerli, ülkede geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti.

Yerli, doldurduğu Özgeçmiş Bilgi Formu’ndaki meslek maksatlarına, “Ölene kadar Allah’ın isteğini kazanmak” yazmıştı.

Yerli, bilhassa gençlerin manevi bedellerle yetiştirilmesi ve afet şuuru kazandırılarak arama kurtarma takımlarına dahil olmaları konusundaki uğraşlarıyla biliniyordu.

1984 Ankara Çubuk doğumlu olan Yerli, evli ve 3 çocuk babasıydı. Emre Yerli’nin cenazesi, Lübnan’da yapılan süreçlerin akabinde Türkiye’ye getirilecek.

Related Posts

KPSS sabah oturumu sona erdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz’da düzenlenen oturumlarının iptal edilmesinin akabinde ertelenen Kamu İşçi Seçme İmtihanı …

Kılıçdaroğlu’ndan 9 yıl ortadan sonra ABD’ye ziyaret: Kimlerle görüşeceği merak konusu oldu

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, birtakım temaslarda bulunmak için ABD’nin başşehri Washington’a gideceğini açıkladı. Kılıçdaroğlu, 9-13 ekim …

Adana Demirspor Lideri Murat Sancak’tan Galatasaray açıklaması!

Milli maçlar sebebiyle verilen ortadan sonra Spor Toto Üstün Lig’in 8. haftasında Galatasaray ile Adana Demirspor karşılaşacak. 1 Ekim’de Adana …

Almanya’da kara kış hazırlığı: Doğalgaz ithalatçısı Uniper’i de kamulaştırdı

Rus güç şirketi Gazprom, Kuzey Akım boru çizgisi üzerinden Avrupa’ya günlük doğalgaz sevkiyat kapasitesini 27 Temmuz’da yüzde 20’ye düşürmüş ve …

Bakan Soylu, KKTC’li mevkidaşıyla görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler ve beraberindeki heyetle bir ortaya geldi …

Kişisel Verilere İlişkin Düzenleme İhtiyaçları Toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıda, kişisel verilerin korunmasına ilişkin Avrupa Birliği (AB) mevzuatındaki AB Genel Veri Koruma Tüzüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.