Kan şekerindeki ani yükselmeyi önlemenin mucize yolu! Her yemekten evvel yalnızca bir bardak için

Kan şekerini denetim etmek yalnızca diyabetli beşerler gerekli değildir. Uzmanlara nazaran, şekerin beden üzerindeki tesirlerini denetim etmek, ani kan şekeri yükselişlerinden ve yemek krizlerinden kaçınmak için hayli yararlı.

Ani kan şekeri yükselişleri ne kadar yüksek olursa, iltihaplanma, kilo alma ve iştahın artma riski o kadar fazla olur. Fiziksel ve zihinsel olarak daha yeterli hissetmek için kan şekerinde büyük dalgalanmaların önüne geçilmelidir.

Bunu yapmak için uzmanlar, bilhassa sindirim sisteminde nişastaları glikoza dönüştürme suratını azaltmak için yemeklerden evvel bir yemek kaşığı elma sirkesi ile karıştırılmış bir bardak su içilmesini öneriyor.

Peki, bu prosedür sahiden işe yarıyor mu? İşte elma sirkeli suyun kan şekeri ve zayıflama üzerindeki tesirleri.

Kan şekerini düzenliyor

Elma sirkesinin kan şekerini düzenleyici rolü epey güzel bilinmektedir. Elma sirkesinde bulunan asetik asit, kan şekeri düzeylerindeki büyük dalgalanmaları önlemeye yardımcı olur. Bu, birçok çalışmayla kanıtlanmıştır.

Yapılan araştırmalar, yemekten evvel elma sirkesi tüketildiğinde glikoz ve insülin düzeylerini düşürmede tesirli olabileceğini ve bunun kan şekeri denetimini düzgünleştirmek için tamamlayıcı bir araç olarak kabul edilebileceğini gösteriyor.

Ancak bu prosedür şeker hastaları için gerçek bir tedavinin yerini tutmaz. Elma sirkesi diyabeti güzelleştirmez, lakin kan şekerini orta derecede düşürebilir. Rastgele bir ilacın yerini alamaz, fakat bir diyabet tedavi planı içinde inançlı bir destekleyicidir.

Zayıflamaya yardımcı oluyor

Elma sirkesi, zayıflamaya yardımcı tesirleriyle toplumda hayli tanınan. Olağan ki, onu yemeklerden evvel tüketmek kilo verme üzerinde olumlu bir tesire sahiptir, zira şekerdeki ani yükselişleri önleyerek daha az insülin salgılanamsına neden olur ve insülin yağ depolamayı teşvik eder.

Elma sirkesi, kan şekeri düzeyleri üzerindeki tesiriyle zayıflamaya yardımcı olur. Elma sirkesi ayrıyeten proteinlerin sindirimine yardımcı olurken, yağların parçalanmasını da kolaylaştırır.

Yetişkinler için istikrarlı beslenmenin bir kesimi olarak yemeklerden evvel bir elma sirkeli su içmek canlandırıcı bir tesir verir. Çok yağlı besinlerin sindirimini ve yağın yok edilmesini kolaylaştıran bir içecektir.

Related Posts

Bu hastalık yazın 3 kat artıyor!

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Kerim Çıkım, yaz aylarında gelişen ishallerinin mutlaka ihmal edilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, “Bu hastalık …

Uzmanı uyardı: ‘Havuz suları, çocuklarda ishale neden oluyor’

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Sütçü, çocuklarda yaz aylarında artan hastalıklar hakkında bilgilendirmede bulunarak …

Ağızdaki zımnî tehlike: Diş eti hastalıkları onlarca yıl kana nasıl bakteri salıyor?

Getty Images Diş ve diş eti problemleri, Alzheimer, diyabet ve kalp-damar hastalıkları dahil pek çok sıhhat sıkıntısına yol açabiliyor. Ağız …

Obsessif kompulsif bozukluk nedir, tedavisi nasıl olmalıdır?

Obsesif Kompulsif Bozukluk, obsesyon (Zihinden atamadığımız takıntılı düşünceler) ve kompulsiyon (Bu düşünceler sonucu engel olamadığımız …

Kansızlığa uygun gelen besinler

Genellikle bayanlarda görülen kansızlığın ciddiye alınması gerektiğine dikkat çeken Osman Erk, demir kaynağı besinlerin listesini verdi. Demir …

Yumurtayı Kaynattığınız Suyun İçine Limon Sıkarsanız Ne Olur? Bu Sistemi Kesinlikle Deneyin!

Bu formülleri uygulayan şahıslar hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı olarak yumurta tüketme imkanına sahip olabilir. İşte, yumurta pişirme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.