Ünlü Şirket, Türklerin de Aldığı Altcoin’i Binance’e Döküyor!

On-chain veri platformu Lookonchain (@lookonchain) bu sabahki tweet’inde bir balinanın yakın zamanda merkezi olmayan SushiSwap borsasının yerel tokeni olan SUSHI’de yüklü işlem yaptığını açıkladı. Lookonchain’e göre balina, 4.08 milyon altcoin SUSHI’yi geri aldı.

Balina, altcoin projesini satabilir

Tweet’e göre, bu balina daha önce geçen yıl 3.78 milyon SUSHI aldı ve altcoin fiyatı 3 dolar civarındayken toptan parayı stake etti. Gönderi, bu balinanın SUSHI aldığı bir önceki seferde kriptonun yaklaşık 11 dolardan işlem gördüğünü ekledi. Bu balina daha sonra satın alınan SUSHI’yi yaklaşık 6 dolar karşılığında Bitfinex’e transfer etmişti.

Bu sabah başka bir tweet’te Lookonchain, Eylül ve Ekim 2022’de Binance ve FTX’ten 5.900.329 SUSHI alan GoldenTree’nin, kısa bir süre önce staking’den kazandığı 53.695 SUSHI’yi ve 5.900.329 SUSHI’yi SUSHI’yi geri çektiğini paylaştı. GoldenTree ayrıca yakın zamanda 5.954.024 SUSHI’yi Cumberland aracılığıyla Binance’e aktarmıştı. Lookonchain, GoldenTree’nin bu SUSHI’yi mevcut piyasa fiyatlarından satması durumunda parasal bir kayıpla karşılaşacağını paylaştı. GoldenTree, tweet’e göre 5.900.329 SUSHI’yi ortalama 1.24 dolarlık fiyatla almıştı.

Balina ve GoldenTree’nin elindeki SUSHI hisselerini geri alıp satmasıyla ilgili haberler, son 24 saatte SUSHI fiyatındaki yüzde 8,81’lik düşüşe katkıda bulundu. CoinMarketCap, SUSHI’nin iki kripto pazar lideri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı sırasıyla yüzde 6,82 ve yüzde 5,85 oranında zayıfladığını gösteriyor. Sonuç olarak, SUSHI’nin fiyatı, yazının yazıldığı tarihte 1,09 dolarda.

Son satış, kripto para birimini etkiler mi?

Fed’in dün açıkladığı faiz artışı, son 24 saatteki SUSHI fiyatlarındaki düşüşün ana sebeplerinden biri oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere eçen hafta Fed’in faiz artırımlarını azaltacağına dair spekülasyonlar vardı. Ancak Fed, son 24 saat içinde toplam kripto piyasa değerini yüzde 2,64 oranında düşüren 25 baz puanlık bir zam duyurdu. Şu an itibariyle, balina ve GoldenTree’nin neden SUSHI varlıklarını satmaya karar verdikleri belli değil.

Bazı uzmanlar piyasanın bir düzeltme yaşayabileceğine inanırken, diğerleri piyasa sahiplerinin kârlarını korumak için SUSHI’nin yüksek fiyatlarından yararlanabileceklerini düşünüyor. Bunun uzun vadede genel kripto pazarını nasıl etkileyeceği henüz belli değil. SUSHI meraklıları, SUSHI son aylarda pazarda iyi performans gösterdiğinden, fiyatın yakında istikrar kazanmasını umuyor olacaklar. Merkezi olmayan borsa SushiSwap popülerlik kazanıyor ve SUSHI’yi çevreleyen olumlu duyguya katkıda bulunan yeni özellikleri platformuna başarıyla uyguluyor. Ancak, son satışların altcoinin performansı üzerinde uzun vadeli bir etkisinin olup olmayacağı henüz belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir